2020թ․ փետրվարի 6-ին «Նոր սերունդ» մարդասիրական ՀԿ-ն՝ Նորվեգիայի Հելսինկյան կոմիտեի հետ իրականացրեց միջոցառում, որի ժամանակ պարգևատրվեցին Հայաստանում հավասարության առաջամարտիկները և լավագույն լրագրողական նյութերի հեղինակները։
Որպես լավագույն առաջամարտիկ դրամական պարգևը ստացավ «Բազմազանություն» սոցիալ-մշակութային, մարդասիրական ՀԿ-ի նախագահ, քվիր ակտիվիստ Արտակ Ադամը՝ Հայաստանում խոցելի խմբերի հանդեպ խտրականության դեմ պայքարի և ակտիվ իրավապաշտպան գործունեություն ծավալելու համար։
Միջոցառման նպատակն է ճանաչել և խրախուսել խոցելի խմբերի պաշտպանությանն ուղղված ակտիվ իրավապաշտպանական գործունեություն ծավալած, ինչպես նաև տվյալ խմբերի հիմնահարցերը լուսաբանող լավագույն լրագրողական նյութը ներկայացրած անձանց։

6-го февраля 2020-го года «Новое Поколение» гуманитарная НПО совместно с Норвежский Хельсинкский комитет провели мероприятие, в ходе которого были вознаграждены пионеры за равенство в Армении и авторы лучших журналистских работ. Как пионеры за равенство, президент культурно-социальной, гуманитарной НПО «Дайверсити», квир активист Артак Адам получил денежное вознаграждение за ведение борьбы против дискриминации уязвимых групп в Армении и активной правозащитной деятельности.
Целью мероприятия является признание и поощрение лиц занимающихся правозащитной деятельностью направленной на защиту уязвимых групп, а также представивших лучшие журналистские работы освещающие проблемы данных групп.