Դուք լսում եք «Բազմազանության ձայնը» մեդիան, որը թողարկելով #5PrideStories փոդքասթերի շարքի երկրորդ էպիզոդը՝ հյուրընկալել է ԼԳԲՏ անձ Սևակ Կիրակոսյանին։
Սևակը հանդես է գալիս որպես անկախ ուսուցիչ՝ դասավանդելով անգլերեն, ֆրանսերեն, արարող արվեստի մարդ և կրում է օբյեկտիվիզմի գաղափարախոսությունը։
Զրույցի սկզբում Սևակը պատմում է իր մասին, ապա ներկայացնում նաև, թե ինչու ու երբ որոշեց հարել օբյեկտիվիզմին ու հանդես գալ որպես օբյեկտիվիստ։ Նա խոսում է իր փոխհարաբերությունների, մարդկանց ու երևույթների մասին։
Նա նշում է, որ ուզում է վայելել կայնքն ու ունենալ բազում փորձառություններ՝ զգալով դրանք։ Զուգահեռներ է անցկացնում ֆիզիկական ու հոգևոր զգացողությունների միջև և ասում, որ դասավանդելն իր համար ևս փորձառություն է, քանի որ յուրաքանչյուր մարդու հետ հարաբերությունը նոր փորձառություն է։
Անկախ ուսուցիչ դառնալուց առաջ Սևակն աշխատել է մի քանի տարբեր կազմակերպություններում, սակայն վերջիվերջո հանգել է այն մտքին, որ անկախ ուսուցիչ լինելն իրեն ավելի է գրավում, հաշվի առնելով հավասար փոխահարաբերությունների մոդելը։
Զրույցն ամփոփում է մի քանի խորհուրդներով, որոնցից մեկը մեջբերում է Օշոյից։
- Կյանքը սկսվում է այնտեղ, որտեղ ավարտվում է վախը, – մեջբերում է Սևակը, ասելով, որ երբ առաջին անգամ կարդաց այս միտքը, մեծապես դրական ազդեցություն զգաց իր կյանքի վրա։

Вы слушаете медиа «Голос разнообразия», которое, выпустив второй выпуск серии подкастов #5PrideStories, и в нем принял участие представитель ЛГБТ — Севак Киракосян.
Севак выступает как независимый преподаватель, обучающий английскому, французскому языку, творческий художник, несет идеологию объективизма.
В начале беседы Севак рассказывает о себе, затем представляет, почему и когда он решил придерживаться объективизма и действовать как объективист. Он рассказывает о своих отношениях, людях и событиях.
Он упоминает, что хочет наслаждаться жизнью и иметь много переживаний, чувствуя их. Проводит параллели между физическими и эмоциональными переживаниями, говорит, что преподавание для него — это бесценный опыт, потому что отношения с каждым человеком — это новый опыт.
До того, как стать независимым учителем, Севак работал в нескольких различных организациях и, в итоге, пришел к выводу, что быть независимым учителем его больше привлекает, принимая во внимание модель равноправных отношений.
Он подытоживает разговор несколькими советами, один из которых цитирует Ошо.
«Жизнь начинается там, где заканчивается страх», — сказал Севак, добавив, что, когда он впервые прочитал эту мысль, он почувствовал большое положительное влияние на свою жизнь.