Ծրագիրն իրականացվել է «Բազմազանություն» սոցիալ-մշակութային, իրավապաշտպան հասարակական կազմակերպության (ՀԿ) կողմից, ECOM-ի՝ առողջության, իրավունքների, գենդերային և սեռական բազմազանության Եվրասիական կոալիցիայի աջակցությամբ, Ռոբերտ Կարի քաղաքացիական հասարակության ցանցերի հիմնադրամի (CSF) ֆինանսական աջակցությամբ՝ հոմոֆոբիայի, բիֆոբիայի և տրանսֆոբիայի դեմ պայքարի միջազգային օրվան նվիրված  (#IDAHOBIT2022):
Ծրագրի իրականացման ժամկետները
01․05․2022 – 30․06․2022
Ծրագրի նպատակը
Մասը կազմելով հոմոֆոբիայի, բիֆոբիայի, տրանսֆոբիայի դեմ պայքարի միջազգային օրվա նպատակներին (#IDAHOBIT2022)՝ բարձրացնել ԼԳԲՏՔ+ անձնանց մասին իրազեկվածությունը հայ հանրության շրջանում և նպաստել ԼԳԲՏՔ+ անձանց տեսանելիությանը Հայաստանում՝ «Բազմազանության ձայնը» մեդիայի շրջանակներում “5 Pride Stories” խորագրի ներքո հպարտության 5 փոդքասթերի հրապարակման միջոցով։
Հեռահար նպատակներ
Նպաստել հետագա ջատագովության գործողություններին, որոնք ուղղված են իրավահավասարության օրինական կարգավիճակի կայացմանը:
Ծրագրի խնդիրները
Շարունակաբար անդրադառնալ ԼԳԲՏՔ+ անձանց նկատմամբ խտրականության դեպքերին, հանրայնացնել նրանց մասին տեղեկություններ, ներկայացնել կյանքի բանավոր խատմություններ, որոնք կարող են աջակցել հասարակության շրջանում ԼԳԲՏՔ+ անձանց նկատմամբ վերաբերմունքի փոփոխությանը, մյուս կողմից թիրախավորելով հայ հանրությունը՝ իրազեկել նրանց ՀՀ-ում ԼԳԲՏՔ+ անձանց կյանքի, խնդիրների, մյւուս կողմից հաջողությունների ու դրական կենսափորձի մասին։

Проект реализован социокультурной, правозащитной общественной организацией (НПО) «ДайверСити», при поддержке ЕКОМ, Евразийской коалиции за здоровье, права, гендер и сексуальное разнообразие, при финансовой поддержке Фонда Роберта Кара. Фонд сетей гражданского общества (CSF) против гомофобии, бифобии и посвященный Международному дню борьбы с трансфобией (#IDAHOBIT2022).
Сроки реализации проекта
01.05.2022 — 30.06.2022
Цель проекта
Целью являлось повысить осведомленность армянской общественности о людях ЛГБТК+ и повысить узнаваемость ЛГБТК+ людей в Армении ко дню Международного дня борьбы с гомофобией, бифобией и трансфобией (#IDAHOBIT2022), в рамках медиа проекта «Голос ДайверСити», была опубликована серия из 5 подкастов о гордости под названием «5 Pride Stories».
Долгосрочные цели
Вносить вклад в дальнейшую адвокационную деятельность, направленную на достижение статуса правового равенства.
Освещаемые проблемы проекта
Постоянно рассматривать случаи дискриминации в отношении ЛГБТК+ людей, обнародовать информацию о них, представлять устные истории из жизни, которые могут способствовать изменению отношения к ЛГБТК+ людям в обществе, с другой стороны, ориентироваться на армянскую общественность, чтобы информировать их о жизни, проблемах ЛГБТК+ людей в РА, с другой стороны, об успехе и положительном жизненном опыте.