Հարգելի՛ հետևորդներ, ուրախ ենք տեղեկացնել, որ ևս մեկ անգամ հնարավորություն ենք ստացել համագործակցելու Հայաստանում Կանանց Հիմնադրամի հետ։
Հիշեցնենք, որ նախկինում հիմնադրամի հետ համագործակցել ենք «Խթանելով փոխօգնության ու ինքնահոգատարության մշակույթը» ծրագրի շրջանակներում։
Իսկ սույն թվականի մարտի 1-ին մեկնարկել ենք «Իմ մարմնի իրավունքները» խորագրով ծրագիրը։
Ծրագրի նպատակն է բարձրաձայնել կանանց ու աղջիկների սեռական առողջության ու սեռական վերարտադրողականության իրավունքի մասին։
Ծրագրի շրջանակներում պլանավորում ենք ստեղծել թվով երկու հոլովակ, որոնցից մեկը տեղեկատվական բնույթ է կրելու, իսկ մյուսը ներկայացնելու է մարզային ու երևանաբնակ երիտասարդների մասնակցությամբ բանավիճային հանիպում վերոնշյալ թեմայի շուրջ։
Ծրագրի շրջանակներում առաջին հերթին ցանկանում ենք բարձրաձայնել և վերացնել երևանաբնակ ու մարզաբնակ երիտասարդների միջև գոյություն ունեցող անջրպետը, նպաստել կարծրատիպերի վրեացմանն ու իրազեկվածության բարձրացմանը, մյուս կողմից թիրախային թեմայի շուրջ դիսկուրսի ակտիվացման միջոցով նախատեսում ենք հասնել  այս և նման հիմնախնդիրների լուծմանը։

Уважаемые подписчики, рады поделиться новостью о том, что нам посчастливилось вновь поработать с Фондом Женщин в Армении.
Напоминаем, что совсем не давно мы совместно работали над программой «Продвижение культуры взаимопомощи и взаимозаботы».
А с 1-ого марта этого года стартовала программа с «права на собственное тело» названием.
Цель которой является поднятие таких тем как сексуальное образование и право на ре продуктивность среди девушек и женщин.
В рамках этой программы мы планируем создать два видеоролика, одно из которых будет иметь познавательный характер, а второе будет встреча, где проведутся дебаты с участием жителей регионов и еревана на ныне упомянутую тему.
При помощи этой программы, в первую очередь, желаем поднять и стереть грань между жителями регионов и еревана, повлиять на разрушение стереотипов и уровень информативности, с другой стороны хотим поговорить о достижении решений таких и подобных глобальных проблем по методам дискурса на целевые темы.